Jarosław Mudyn

 

Jarosław Mudyn urodził się w 1969 r. w Miechowie.

W 1990 r. ukończył Technikum Mechaniczne w Krakowie. Po ukończeniu szkoły rozpoczął zasadniczą służbę wojskową w Centrum Szkolenia Specjalistów Marynarki Wojennej w Ustce. Dalszą część służby spędził na pokładzie okrętu wojennego ORP Metalowiec w Gdyni-Oksywie. Okres ten odegrał ważną rolę w jego życiu, to właśnie tam zaczął robić pierwsze zdjęcia, rozbudził swoją ciekawość otaczającym go światem i zamiłowanie do podróży.

Od 1994 r. jest związany zawodowo z Firmą ALADYN – Wyroby Mosiężne w Krakowie, gdzie od dwudziestu lat zajmuje się projektowaniem i nadzorem nad produkcją wyrobów z metali kolorowych. Realizacje jego projektów można odnaleźć w katedrze na Wawelu, obiektach Uniwersytetu Jagiellońskiego, Bibliotece Jagiellońskiej, Willi Decjusza, katedrach w Pradze, Sztokholmie i Oslo oraz wielu innych miejscach użyteczności publicznej, a także w mieszkaniach prywatnych w kraju i na świecie.

W 2016 r. ukończył studia w Krakowskiej Szkole Artystycznej na wydziale Fotografia Kreatywna. Promotorem jego pracy dyplomowej był dr. hab. Piotr Korzeniowski z ASP w Krakowie. W obszarze jego zainteresowań znajduje się szeroko pojęta sztuka przełomu XIX i XX w. Obok sztuki,  największą jego pasją są podróże. Odwiedził blisko 60 państw Europy, Azji, Afryki, Ameryki Środkowej i Południowej. Wrażenia z podróży utrwala na swoich fotografiach. Jego prace publikowane były w książkach i magazynach oraz portalach internetowych.

 

 

 

 

Owocem wypraw były wystawy:


2014    – „Z pobytu na dachu świata” prezentacja multimedialna

               – BWA „U Jaksy” w Miechowie  

2015    – „Utracone Królestwo” – Galeria Rio w Krakowie  

2015    – „Pragnienie i Światło” – Wystawa dyplomowa

               – Klub Konfederacka 4 w Krakowie

2016    – „Islandia – Kraina Żywiołów” – Galeria BWA „U Jaksy” w Miechowie 

2019    – „Islandia – Kraina Żywiołów” – Ośrodek Kultury w Miliczu  

 

Cykl prac „Pragnienie i Światło” składa się z pięciu dyptyków, pierwsze zdjęcie każdej pary to portret człowieka widzianego przez pryzmat jego pragnień, potrzeb lub bliskich mu wartości, ich wybór jest subiektywny ale dotyczy każdego. Drugie zdjęcie jest ilustracją źródła światła jakie nam może kojarzyć się z pierwszym tematem. W tym przypadku wybór jest efektem ankiety jaką artysta przeprowadził wśród swoich znajomych na Facebooku.

  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •