Halina Budziszewska

HALINA BUDZISZEWSKA urodziła się w Józefowie Małym (obecnie Bronisławów Mały) na lubelszczyźnie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu i Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1979 roku mieszka i pracuje w Siedlcach. Przez wiele lat kierowała siedleckim Biurem Wystaw Artystycznych. Obecnie jest kustoszem w dziale sztuki Muzeum Regionalnego w Siedlcach gdzie zajmuje się organizacją wystaw, opiekuje się kolekcjami autorskimi, opracowuje zbiory, gromadzi dokumentację twórczości artystów siedleckich, prowadzi lekcje muzealne, utrzymuje kontakty z licznymi środowiskami artystycznymi.

         Uprawia malarstwo olejne i akwarele. Maluje nastrojowe pejzaże nasycone urodą Podlasia, poetyckie kompozycje z motywem strachów na wróble, samotne drzewa a jej ulubione motywy to ogrody i bukiety. To właśnie im od kilku lat poświęca najwięcej uwagi. Uroda podlaskich łąk, ogrodów i pól jest inspiracją do wielu jej obrazów. Z natury czerpie radość, energię, natchnienie...

Uczestniczyła w wielu wystawach i plenerach o różnym zasięgu. Prezentowała swoje prace w Polsce, Grecji, Kanadzie, Macedonii, Niemczech, Rosji  i Słowacji.

Za działalność twórczą oraz popularyzację sztuki została uhonorowana  Nagrodą Siedleckiego Towarzystwa Naukowego – Złoty Jacek – 2007 r.
i Nagrodą Prezydenta Miasta Siedlce – Wawrzyn Siedlecki – 2012 r. 

  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •